Oficjalna strona dru¿yny Opór Melan¿ - Nasze mecze

Bolesna porażka
Opór Melanż-Tirsped
Pierwszy mecz w roli lidera.Naszym przeciwnikiem jest Tirsped, z którym zremisowaliśmy bezbramkowo na jesieni.
Do meczu przystępujemy mocno osłabieni- brak Długiego, Kondzia i Roberta.
Początek meczu, pierwsza akcja Tirspedu, piłka
zagrana wzdłuż naszej bramki, podanie przecina Sterbiś i mamy 0-1. Po chwili strata naszego obrońcy w polu karnym, wątpliwa decyzja sędziego, który powinien podyktować faul dla naszego zespołu, napastnikowi Tirspedu nie pozostaje nic innego jak wpakować futbolówkę do naszej siatki. Próbujemy atakować, jednak piłka się nie klei i nasze akcje nie przynoszą większego zagrożenia. Po pięknym strzale z rzutu wolnego Tirsped prowadzi już 3-0. Piłka ląduje w samym okienku naszej bramki. Gwizdek kończący I połowę, którą przespaliśmy.Tirsped prawie 100% skuteczność-4 akcje, 3 bramki.
W przerwie pełna mobilizacja w naszych szeregach i po wznowieniu gry od razu ruszamy na przeciwnika. Faulowany nasz zawodnik w polu karnym i mamy rzut karny.Sioł nie marnuje takich okazji i jest 1-3. Po chwili składna akcja naszego zespołu, po wrzutce bramkę kontaktową strzela z główki Sterbiś, który odkupuje winy z I połowy:) Po 5 min mamy 2-3 ,a do końca pozostaje dużo czasu.
Nasz zespół nie ustaje z atakami, jednak Tirsped nie pozostaje nam dłużny.
Czas upływa, stawiamy wszystko na jedną kartę, atakując nawet obrońcami. W konsekwencji przeciwnik wyprowadza kontrę po której podwyższa wynik spotkania na 4-2.
Wynik nie uległ już zmianie i niespodzianka staje się faktem. Tirsped wygrywa zasłużenie, a dyspozycja Opór Melanżu tego dnia była daleka od tego co prezentowaliśmy we wcześniejszych meczach.
Tracimy lidera, jednak  pozostało wiele spotkań i do konca będziemy walczyć o mistrza, nawet kosztem zostawienia płuc na boisku:)
Opór Melanż - Tirsped
2-4(0-3)
Strzelcy:
1-Sioł, Sterbiś

Pierwsza dwucyfrówka!
Opór Melanż-Ac Misie
Niedzielnego wieczoru, o godzinie 21.00 Opór melanż- wicelider rozgrywek po rundzie jesiennej podejmował zespół z dołu tabeli AC Misie. Przed naszym meczem odbył się mecz dotychczasowego lidera Osiedla N.D.M z drużyną Starych Farciarzy, ku naszemu szczęściu mecz zakończył się wygraną tych drugich i było trzeba tylko pokonać Misie, aby objąć fotel lidera. W dzisiejszym spotkaniu z powodu kontuzji nie mogło wystąpić dwóch naszych podstawowych graczy- Roberta oraz Konrada.
Nie podeszliśmy do tego meczu zbyt skoncentrowani, co było widać w pierwszych minutach . Brak zgrania, dużo strat i chaosu na boisku. Po bramce na 1:0 nasza gra wyglądała coraz lepiej i stwarzaliśmy coraz to więcej sytuacji zamykając zespół rywala na ich połówce. AC Misie mogły liczyć tego dnia jedynie na grę z kontry, co nie zawsze im wychodziło. Do przerwy wynik 4:0.
W drugiej części gry obraz nie uległ bardzo zmianie. My strzelaliśmy kolejne bramki, a Misie starały się o gola honorowego, czego byli bliscy-lecz się nie udało. Mecz zakończył się wynikiem 10:0, choć kibice mogli zobaczyć więcej goli w tym spotkaniu ze względu na sporą ilość sytuacji, które sobie stwarzaliśmy. Mecz był jednostronny ale dziękujemy przeciwnikom za walkę i grę do ostatniej minuty.Jak mówi hasło naszej reprezentacji- Bo liczy się sport i dobra zabawa:)

Opór Melanż-Starzy Farciarze
W pierwszym meczu rundy wiosennej spotkaliśmy się ze Starymi Farciarzami -drużyną, która aspiruje do awansu do II ligi.
Mecz zaczął się od wzajemnej wymiany ciosów. Wynik meczu otwiera Kostek dobijając strzał Sterbisia. Po objęciu prowadzenia nasz zespół przeszedł do mocniejszego ataku.Brakowało jednak wykończenia i wynik pozostawał bez zmian. Brak skuteczności zemścił się na nas i Farciarze doprowadzają do wyrównania. Jednak Opór tak łatwo się nie poddaje i ponownie obejmujemy prowadzenie po pięknym strzale Sterbisia w samo okienko-bramka stadiony świata.
W końcówce I połowy na 3-1 podwyższa Siwy.
W II części spotkania skupiliśmy się głównie na obronie, kontratakując co i raz przeciwnika.
Starzy Farciarze przeprowadzali ładne akcje, jednak brakowało ostatniego podania otwierającego drogę do bramki.
Sytuacji w II połowie było sporo, jednak piłka nie wpadła tego dnia już do siatki i wynik z I połowy nie uległ zmianie.
Wynik zasłużony, ponieważ mieliśmy w tym meczu przewagę. Trzeba pochwalić przeciwnika, bo po ich grze widać, że mogą coś ugrać w tym sezonie.
Opór Melanż - Starzy Farciarze
3-1(3-1)
Strzelcy:
1-Kostek, Sterbiś, Siwy

Dużo emocji, Melanż WYGRYWA!
Opór Melanż - Nie Jest Źle
W tak długo wyczekiwanej XII kolejce 3 ligi nasza drużyna spotkała się z zespołem Nie Jest Źle. Na meczu zabrakło naszego obrońcy Karola oraz pomocnika Kondzia:( Mmm...Mecz o tak wczesnej porze świadczy tylko o jednym - po meczu impreza xD
Mecz z NJŹ był dla nas jednym z cięższych, ponieważ Oni jak i My gramy o awans do 2 ligi, więc były to bardzo cenne pkt. dla obu drużyn.
A więc, mecz rozpoczyna drużyna NJŹ, początek meczu to chwilowe wybadanie z obu stron z minimalną przewagą przeciwników. Faul tuż przed naszym polem karnym i rzut wolny dla teamu NJŹ. Mur ustawiony, zawodnicy pokryci lecz tu nagle sędzia dyktuje rzut karny. Nasz bramkarz podobnież popychał stojącego przed nim zawodnika NJŻ...Rzut karny, strzał tuż przy słupku i mamy 0-1. Za pare chwil nasza drużyna doprowadziła do wyrównania po zagraniu Sioła płaską piłka w pole karne przeciwnika, błąd popełnia bramkarz rywali, po czym Sterbiś pakuje piłke do pustej bramki i mamy 1-1. Zawodnicy NJŹ wyprowadzali sporo sytuacji pod naszą bramkę, lecz nasz świetnie dysponowany bramkarz niwelował każdy ich strzał...Dopiero po błedzie obrony i nie pokryciu jednego z zawodników rywala, wychodzą Oni na prowadzenie. Troche nerwówki, ale gramy dalej!
Piękne ogarnięcie sytuacji przez A. Kostka i strzela on kolejną bramke dla OM! Już niedługo gwizdek kończący pierwszą połowe, gdyż tu nagle zamieszanie w naszym polu karnym i dośrodkowanie z rzutu z autu wykorzustują rywale strzelając "bramke do szatni". Do połowy wynik 2-3 na korzyść rywala.
Pierwsza część gry w naszym wykonaniu nie była najlepsza, dużo chaosu, co skutkowało nie korzystnym wynikiem.
Druga połowa chwila rozmów i OM zaczął grać wreszcie w to co powinnien od samego początku, składne akcje, kontry naszego zespołu doprowadziły do wyrównania, co uczynił Sterbis, który zastawił się przed obronca, minął go i strzelił kolejnego gola dla swojego zespołu! Wynik 3-3 dość długo utrzymywał się w drugiej częsci spotkania, lecz nie oznaczało to, że piłka była jakoś trzymana w środku pola przez obie drużyny, raczej na odwrót szła kontra za kontrą, akcja za akcję. Chwila nieuwagi rywala i Paw rozpędził sie skrzydłem mijająć zawodników NJŹ i wyłożył idealną piłke do Nalesia, który strzela do pustej bramki rywala! Euforia w teamie, pierwszy raz w tym meczu wyszliśmy na prowadzenie ;D Po tej akcji NJŹ zdało sobie sprawe, że albo wygrają/zremisują albo dostaną jeszcze jednego gola, ponieważ do ataków wychodzili cała druzyna, co skutkowało iż z jednego takiego ich ataku przejelismy piłke i zagralismy dlugą piłe do Sioła, który w sytuacji sam na sam  strzela swojego 12 gola dla OM! A przypominam ON JEST OBROŃCĄ XD
I po dość emocjonującym, ciekawym, mogącym się podobać meczu OM zdobywa kolejne 3 pkt. w tabeli czym umacnia się na pozycji vicelidera 3 ligi!
Po meczu oczywiście spakowaliśmy się w trzy auta i ruszyliśmy do Siołka na impreze xD

Opór Melanż - NKS Siekiera
Sobota wieczór, godzina 19.00 boisko C, stają naprzeciwko siebie dwie drużyny rządne zwycięstwa - My oraz Siekiera.
Pogoda przecudowna, padający pierwszy śnieg tej zimy, chłodno.
Przeciwnik - drużyna doświadczona już w "6" mająca w składzie dwóch najlepszych strzelców III ligi, braci Bieńków mających ponad  po 20 bramek każdy. W naszym zespole brakowało Karola, czołowego obrońcy zespołu. Ten mecz był dla nas bardzo ważny, ponieważ po primo nasz dzielny kibic Sieczko xD założył sie z zawodnikiem z Siekiery o pól litra kto wygra^^. Po drugie, aby zdobyć wicelidera musieliśmy to spotkanie wygrać!
A więc zaczynamy, pierwszy gwizdek, odrazu ofensywa naszej drużyny co skutkuje strzeleniem gola! Strzałem tuż nad ziemią popisuje się Pawiu:) Siekiera jednak nie pozostaje dłużna i w odsieczy strzela nam wyrównującego gola, jednak to My strzeliliśmy w pierwszzej połowie więcej goli i do przerwy wynik 4-2 dla Opór Melanżu!
Druga część meczu była bardzo słaba w wykonaniu Siekiery...nie udane kontrataki, nie porozumienia w obronie skutkowały strzeleniem kolejnych bramek dla Nas. Dość przeciętny mecz zakończył się wynikiem 6-4 dla OM ^^ Mmm....podkreślmy, iż pierwsze swoje gole dla teamu zdobył grający swój drugi mecz Konrad Klara

6-4(4-2)

Strzelcy:
2-Kondziu, Paw
1-Siwy, Sterbiś

Chaotyczny mecz
Opór Melanż - Sporting Legionowo
W niedzielny wieczór, dzień po przykrej przegranej z liderem Osiedlem NDM nasza drużyna przystąpiła do spotkania z niżej notowanym teamem Sporting Legionowo. Kolejke temu o mało nie sprawili wielkiej niespodzianki jakimby była wygrana z Santosem! Wygrywali 2-0, lecz w ostateczności ulegli 5-4...
A wracając do naszego meczu ;P Sporting wystawil w poczatkowych minutach tylko 4 zawodników, lecz w trakcie meczu doszli pozostali dwaj Mecz zaczyna się zmasowanymi atakami naszej drużyny lecz nie mogliśmy wykorzystać żadnej z nadarzających się okazji dopiero po paru minutach Melanż obejmuje prowadzenie po strzale Nalesia. Jednak nie utrzymaliśmy prowadzenia dlugo...zbyt rozluźniona nasza obrona i pada bramka dla Sportingu i mamy 1-1. Na szczęście nasza skuteczność się poprawiła i zaczeliśmy wykorzystywać sytuacje jakie dawał nam Sporting.
Spotkanie kończy się wynikiem 9-3, warto zauważyć, iż Sterbis(zawodnik który miał poprzedni dzień bardzo rozrywkowy:P) strzelił aż 4 bramki xD ! <brawo>

Opór Melanż - Osiedle NDM

W sobotni wieczór doszło do hitu dziesiątej kolejki III ligi szóstek - nieobliczalna drużyna O.M. podejmowała lidera rozgrywek ekipę Osiedle NDM.
Na wstępie trzeba wspomnieć, że melanżowicze przystąpili do meczu w mocnym osłabieniu: zabrakło filara obrony R.Kosteckiego i dwóch kreatywnych pomocników - Sterbisia i Kondzia. Wśród grających pojawili się osłabieni (przez udział w melanżu): Pawian i Sioł.
Mecz rozpoczął się po godzinie 20. Pierwsze minuty to walka w środku pola i groźna akcja O.M. - samotny rajd Kostka zakończony strzałem. Po tej akcji gracze Osiedla zaczęli powoli przejmować inicjatywę, czego skutkiem była bramka na 1-0. Dalsza część pierwszej połowy to walka na zasadzie "akcja za akcje", jednak drużynie O.M. zdecydowanie brakowało precyzji, liczne straty w środku pola i kolejny gol Osiedla zdecydowanie osłabiły morale melanżowników.
Druga połowa to bardzo liczne akcje pod obydwoma bramkami. Obie drużyny grały bardzo otwartą piłkę i atakowały wieloma zawodnikami, co skutkowało częstymi kontrami i kilkoma sytuacjami sam na sam napastnika z bramkarzem. Tu warto zaznaczyć bardzo dobrą postawę bramkarzy w tym meczy - obaj popisali się kilkoma wspaniałymi paradami. Z czasem zaczęły wychodzić braki kadrowe i osłabienie graczy O.M., którzy pod koniec meczu wyraźnie opadli z sił, do tego doszły kolejne bramki Osiedla, które podcięły skrzydła melanżownikom.
Ostateczny wynik 6-0 nie odzwierciedlał w pełni tego, co działo się na boisku, ale lider odniósł zasłużone zwycięstwo.

Relacja: Churchill.

0-6

Łatwe zwycięstwo ^^
Jak sama nazwa teamu "Opór Melanż" wskazuje połowa drużyny biegała na znanym wszystkim imprezowiczą KACU ;D Na całe szczęście zmierzyliśmy się z nisko klasyfikowanym przeciwnikiem jakim był Haos - drużyna która spadła z II ligi. Powinniśmybyli się bać? Raczej nie, ponieważ dzień przed naszym meczem zaprzyjaźniona drużyna Internazionale Legionowo pokazała lekcje gry owem zespołowi wygrywając 8-3 ^^ Gratulujemy ;D !
A wracając do naszego spotkania, mecz rozpoczął sie dość po pijaku xD ^^ małe wprowadzenie w gre, jeden pobiegał tu, drugi tam, a tu nagle jeden z obrońców Haosu posyła długą piłke za plecy naszych rosłych obrońców po czym przejął ją napastnik i władował nam bramke na 0-1. Mmm...Jakoś się tym zbytnio nie przejeliśmy xD w pare minut po tym nasz ofensywny pomocnik Sterbiś najpierw pięknie lobuje bramkarza rywali jak także w chwile później wyprowadza Nas na prowadzenie w meczu ;D Troche zmian i po ładnym zastawianiu się Sterbisia dogrywa on piłke do Nalesia, które robi zwód i pakuje futbolówke do siatki rywala. Wynik do połowy 3-1 dla Opór Melanżu!!!
Po pierwszej połówce nic nie wróżylo zapowiadającej się ze strony Opór Melanżu wspaniałej kanonady bramek. Drugą połową można nazwać grę tylko jednej z druzyn w tym pojedynku, My atakowaliśmy, stwarzaliśmy wyśmienite okazje strzleckie, a nawet Siołowi udała się sztuczka xD ( raz w życiu, miejmy nadzieje ze nie ostatni^^). I tak mecz zakończył się wynikiem 9-1 dla Opór Melanżu! Poszły konie po betonie ^^. Mimo bardzo agresywnej gry przeciwnika, którzy zamiast w piłke celowali w nasze nogi, nie daliśmy się sprowokować i pokazaliśmy, że potrafimy grać twardą piłkę.
Rozchuśtany Melanż z niecierpliwością czeka na swojego kolejnego przeciwnika jakim jest lider 3 ligi - Osiedle NDM.

A więc stało się - Pierwsza porażka
Jak zawsze zmotywowana drużyna Melanżu z licznymi kibicami przystąpiła do meczu z pretendentem do awansu - FC Hubala. Brakowało dwóch podstawowych zawodników Pawia, który pojechał na mecz Legii oraz Karola z powodów prywatnych
Rozpoczęcie meczu atak naszej drużyny i bramka! Sterbiś z dość dalekiej odległości pokonał bramkarza przeciwników strzałem po ziemii. Radość z gola nie trwała jednak długo, przeciwnik w dość błachy sposób strzelił nam 3 bramki...I tak z boiska po pierwszej połowie schodziliśmy z wynikiem 1-3.
Drugą część gry rozpoczeliśmy od natychmiastowego ataku na bramke rywala, co skutkowało strzeleniem kolejnego gola dla Opór Melanżu! Akcja duetu Naleś - Siwy pare podań i obrona Hubali uległa strzałowi Nalesia przy samym słupku! Jednak mimo tego traciliśmy kolejne bramki...z wyniku 2-3 zrobiło się 2-7,  jednak pokazaliśmy klase i graliśmy do końca, nie przejmowaliśmy się wynikiem. Akcja melanżu i Siwy strzela bramke w długi róg, bramkarz bez szans. Kolejna akcja Naleś dogrywa prawie idealną( ) piłke do Tidora, a ten po jakże udanej próbie opanowania piłki strzela swoją preferowaną nogą do siatki rywala, wynik 4-7. Powoli odrabiamy straty. Samotny rajd Kostka Dużego, przechodzi jednego, drugiego, trzeciego obrońce FC Hubala lecz następny wyłuskał mu ledwo piłke. Rozpoczęcie bramkarza Długiego, powolne rozgrywanie akcji i z niczego Naleś z dalekiej odległosci oddaj strzał/dośrodkowanie na bramke rywala czym lobuje źle ustawionego bamkarza i mamy 5-7. Mimo kolejnych prób ataku nie udało sie nam strzelić kolejnych goli.

Melanż nadal bez porażki!!
Dzisiejszego wieczoru drużyna Opór Melanżu zmierzyła sie z pretendentem do awansu do II ligii szóstek FC. Santos. W dzisiejszym meczu nie wystąpił z powodu choroby Kostek(Robert) oraz z powodu kontuzji Sterbiś. Drużyna Santosu objeła szybkie prowadzenie po bramce bezpośrednio z rzutu z autu . Jednak zaraz Nasza drużyna po indywidualnym rajdzie dobrze dziś dysponowanego Siwego doprowadziła do remisu. Mecz był wyrównany, Sioł strzelił na 2:1 jednak zaraz po tym Santos wyrównał i obie drużyny zchodziły z lekkim niedosytem na przerwe. Druga połowa to dominacja Opór Melanżu. Po bramkach Sioła oraz Pawiana szybko zrobiło się 4:2. Santos jednak nie poddał się i doprowadził do remisu, który nie satysfakcjonował żadnej z drużyn. W ostatniej minucie szczęscie uśmiechneło sie do drużyny Opór Melanżu, który bez skrupółów wykorzystał swoją sytuację. Poraz drugi bezpośrednio z rzutu wolnego Sioł wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie, co ucieszyło wiernych kibiców Melanżowców, bacznie przyglądających się poczynanią swoich ulubieńców. Musimy jednak przyznać że mecz stał na wysokim poziomie i trzymał w napięciu do ostatnich minut tego spotkania. Tym meczem drużyna Opór Melanżu pokazała,że ma aspirację do gry w wyższej klasie rozgrywkowej ligi szóstek.
Opór Melanż-Santos
5-4(2-2)
Strzelcy:
3-Sioł
1-Paw, Siwy

Kolejne 3 punkty na naszym koncie!

Opór Melanż idzie jak burza i tym razem wyższośc naszego zespołu musiał uznac zespół United. W meczu tym zabrakło trzech podstawowych graczy, więc musieliśmy zrobić roszady w składzie, szczególnie w obronie. Pierwsza połowa pokazała, że to nasz zespół jest faworytem tego spotkania, jednak na prowadzenie wyprowadził nas dopiero Siwy strzelając bramkę w ostatniej minucie I połowy.
Pomimo prowadzenia postanowiliśmy zaatakować przeciwnika. Był to dobry plan, ponieważ mielismy wiele dogodnych sytuacjii, z których udało nam się strzelić tylko trzy bramki. Przeciwnik odpowiedział tylko jedną bramką po ładnej akcji zespołowej.
Mecz kończy się wygraną Opór Melanżu 4-1 dzięki czemu awansujemy na 3 miejsce w tabeli xD